bielizna dla puszystej,  biustonosze dla puszystych,  sklep dla puszystych

Jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza

Obecnie nie jest już problemem znalezienie biustonoszy w większych rozmiarach (duży obwód czy miseczka).

Trzeba jednak znać kilka praktycznych zasad dotyczących tego, jak dobrać taki biustonosz aby wszystko było jak należy i leżało na swoim miejscu.

Na pierwszym miejscu trzeba mieć przede wszystkim swoje zdrowie. Jeśli masz duży biust nie przeciążaj swojego kręgosłupa źle dobranym biustonoszem bo może mieć to w późniejszym czasie nieprzyjemne skutki. Jeśli nosisz ten sam rozmiar od dłuższego czasu, sprawdź lepiej czy się nie zmienił.

Przychodzi zatem pytanie jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza. Wydawałoby się, że to trudne, a tak naprawdę wystarczy poświęcić chwilkę i wszystko będzie jasne. Weź miarę krawiecką (miarą stolarską raczej byłoby to niemożliwe ) i ciasno zmierz się pod biustem tak, aby z przodu i z tyłu miarka była na tej samej wysokości. Wynik zaokrąglij w dół do wielokrotności 5 cm. I tak jeśli Ci wyszło np. 94cm to Twój obwód pod biustem wynosi 90cm, a jeśli np. 78cm to masz 75cm.

Następnym krokiem jest zmierzenie się w biuście. Tu należy raczej zmierzyć się luźno, a wynik zaokrąglać w górę i oczywiście pomiaru dokonać w najszerszym punkcie (najczęściej na wysokości brodawek) tak, aby miara była z przodu i z tyłu na tej samej wysokości.

Najbardziej wiarygodny pomiar będzie gdy wykonamy go w pozycji stojącej w miękkim biustonoszu.

Gdy znamy już swoje wymiary szerokość pod biustem odjąć od szerokości w biuście, a otrzymany wynik wskaże nam, jaką miseczkę powinnyśmy wybrać. Tak więc sprawdź (różnica między obwodami=rozmiar miseczki):

  • 14 -15 cm = miseczka B

  • 16 -17 cm = miseczka C

  • 18 -19 cm = miseczka D

  • 20 -21 cm = miseczka E

  • 22 -23 cm = miseczka F

  • 24 -25 cm = miseczka G

Teraz kilka przydatnych porad opatrzonych w zdjęcia, które Wam wszystko uzmysłowią.

braf1Tylna część biustonosza podjeżdża go góry.

Powód – zbyt luźny obwód, który pod ciężarem piersi przesuwa się na plecach ku górze.

Radziłabym w tym wypadku kupić biustonosz o co najmniej jeden rozmiar-w obwodzie-mniejszy.

Ramiączka wbijają się w ciało.

Podobnie jak wyżej – zbyt duży obwód biustonosza i tym samym brak prawidłowego podtrzymania biustu, powoduje, że pod ciężarem piersi biustonosz przesuwa się na dół powodując wbijanie się ramiączek. Jeśli poluzujesz ramiączka, sprawi to tylko, że biust przesunie się jeszcze niżej i w ten sposób będzie jeszcze gorzej leżał.

Na ramiączkach spoczywa jedynie 20% ciężaru biustu (reszta trzyma pas pod biustem). Rada – wybierz biustonosz o mniejszym rozmiarze w obwodzie.

braf3Piersi “wylewają” się z miseczki.

Powód – zbyt mała miseczka i piersi nie mają wystarczającej ilości miejsca – powstaje efekt tzw. bułeczek wystających ponad górną częścią miseczki czyli inaczej podwójny biust.

Radzę przymierzyć stanik z większą miseczką.

braf4Biustonosz się przesuwa gdy podnosisz ręce.

Kiedy podnosisz ręce, a twoje piersi “wypadają” dołem lub “wylewają” się górą, oznacza to, że nie ma wystarczającego podtrzymania biustu. Obwód biustonosza jest zbyt duży a najczęściej w takim wypadku miseczka jest zbyt mała.

Radzę zmniejszyć rozmiar w obwodzie i jeśli okaże się koniecznym też zwiększyć rozmiar miseczki.

Na koniec ważna rada! Gdy kupujesz biustonosz pamiętaj aby zapiąć go ciasno na ostatnią haftkę. Z czasem materiał się rozciągnie i tedy będzie można zapiąć go na dalsze bez konieczności kupowania od razu nowego. Jeśli jednak nadal masz problem z dobraniem odpowiedniego biustonosza to znalazłam świetny elektroniczny bra-fitter, czyli kalkulator idealnego rozmiaru stanika, a w nim dodatkowo jeszcze podpowiedzą jaki biustonosz wybrać na jaką okazję, a czego zdecydowanie unikać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *